Gastronomia

 

Rozkwit gastronomii

W Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie prowadzone są trzy pracownie: stolarska, wikliniarska i gastronomiczna. W ostatnim czasie bardzo mocno rozwinęła się pracownia gastronomiczna. Najbardziej rozpoznawalnym i identyfikowanym z Zakładem produktem są pierogi ruskie, z kapustą, ze szpinakiem czy z mięsem. Coraz częściej właśnie ten produkt znajduje uznanie turystów i gości na stołach lokalnych mieszkańców. Przy produkcji tych wyrobów pracują osoby z niepełnosprawnościami z powiatu leżańskiego i ościennych powiatów.

Lokale gastronomiczne – miejsca z klimatem

W ramach ZAZ prowadzony jest również bar „Poczekalnia” oraz „Bar dworcowy” na leżajskim dworcu PKP. W klimatycznym, zmodernizowanym dworcu PKP jest możliwość spróbowania wyrobów wytwarzanych kuchni w Nowej Sarzynie. I to nie tylko pierogów, również makaronów, pizzy, sałatek czy koktajli. W ofercie kawiarni znajduje się m.in. wyśmienita włoska kawa, herbaty sezonowe oraz domowej roboty wypieki. W barze można zamówić coś “na szybko” jak pyszne zapiekanki, kebab, frytki z posypką.

Kontakt
Pizzernia i Bar „Poczekalnia”
ul. Plac Dworcowy 1
tel. 533 320 474
www. Poczekalnia-lezajsk.pl
 Poczekalnia | Facebook

czynne:
poniedziałek – piątek: 10.00-21.00
sobota – niedziela: 12.00-21.00

Ciastko poproszę

Na terenie Nowej Sarzyny ZAZ prowadzi również cukiernię pod nazwą „Słodkie cuda”. Cukiernia jest częścią Zakładu Aktywności Zawodowej. To kolejny sposób na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

W ofercie posiadamy pysze paluchy drożdżowe z kminkiem i solą, suszonymi pomidorami i ziarnami. Smakują wszystkim i są rozchwytywane przez klientów. Drugim hitem są monoporcje i minideserki, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Niektóre ciasta przygotowywane są na podstawie zeszytów babć. Jak się okazuje, najlepsze są stare i sprawdzone przepisy (np. orzechowiec czy królewiec). W ciastkarni można też zamówić słodki stół na rożnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Kontakt
Zakład Aktywności Zawodowej Nowa Sarzyna
oddział Stowarzyszenia „Dobry Dom”
ul. Łukasiewicza 3A
37-310 Nowa Sarzyna
tel. 17 240 10 41
e-mail: biuro@zaznowasarzyna.pl
 www. poczekalnia-lezajsk.pl