Wesołych Świąt !


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

Konferencja: Niepełnosprawność budująca

W dniu dzisiejszym (tj. 13 marzec 2019r.) mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji pt.: Niepełnosprawność budująca. Osiągnięcia osób z niepełnosprawnością inspiracją do podejmowania wyzwań.
Organizatorem konferencji była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Leżajsku.

Celem konferencji było ukazanie biografii osób z niepełnosprawnością, które mimo ograniczeń z determinacją dążą do realizacji własnych marzeń oraz przekazanie przesłania dla młodzieży, że trzeba z odwagą walczyć o swoje szczęście.
Młodym ludziom nieco zagubionym we współczesnej rzeczywistości, którzy otrzymali od losu tak wiele, należy uświadamiać, że to można stracić. Piękne przykłady ludzi okaleczonych przez los, którzy się nie poddali w drodze do realizacji własnych marzeń pokazują, że największe bariery i ograniczenia tkwią w nas samych.
Pobocznym celem konferencji było również inne spojrzenie na osoby niepełnosprawne. Większość społeczeństwa traktuje je ze współczuciem i politowaniem, a są to osoby godne wielkiego szacunku, pokonujące na co dzień szereg trudności, o których ludzie zdrowi nawet nie myślą.

Odbiorcy konferencji byli:
– Nauczyciele bibliotekarze
– Pedagodzy i psycholodzy szkolni
– Przedstawiciele ośrodków szkolno – wychowawczych
– Przedstawiciele instytucji zajmujący się osobami niepełnosprawnymi
– Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
– Przedstawiciele organów prowadzących


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu DOBRY DOM

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu DOBRY DOM
uruchomonline


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

Dzień Kobiet

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

Jubileuszowy “X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością”

Najpiękniejsze polskie kolędy co roku rozbrzmiewają w naszych domach przy wigilijnym, świątecznym stole. Tradycja, z której wywodzą się kolędy i pastorałki śpiewane w Boże Narodzenie nadal jest żywa. Możliwość wspólnego kolędowania z pewnością wydłuża przepiękny czas świąteczny, a co najważniejsze pozwala podtrzymywać tak piękną tradycję.
Tradycję kolędowania podtrzymują również osoby z niepełnosprawnością.
W dniu wczorajszym w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku miał miejsce jubileuszowy “X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością” pod honorowym patronatem Starosty leżajskiego Pana Marka Śliża.
Wzięli w nim udział kolędnicy z 14 ośrodków, placówek i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością w Powiecie leżajskim.
Na scenie wybrzmiewały kolędy i pastorałki od wieków śpiewane w naszych domach, jak również nowe współczesne utwory.
Jak przystało na prawdziwych kolędników pojawiły się też piękne i barwne stroje. Występ każdej grupy kolędników nagrodzony był gromkimi brawami, szczodrakami jak również okolicznościową statuetką.
Po uczcie dla duszy przyszła pora na ucztę dla ciała. Najpierw łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia noworoczne po czym usiedliśmy przy wspólnym stole na którym pojawiły się pyszne wigilijne potrawy.
Kolejnym punktem programu Przeglądu była zabawa karnawałowa. Wszyscy tak dobrze się bawiliśmy, że jak przyszła pora powrotu do domów to nie jeden kolędnik smutny schodził z pakietu, że to już koniec.
Kolejny przegląd już za rok. Już dzisiaj na niego wszystkich zapraszamy.
Do zobaczenia.

                                                                        


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane