Zaproszenie na wernisaż twórczości malarskiej


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

Ogłoszenie – przetarg nieograniczony – Dostawa urządzeń kuchennych

Stowarzyszenie “Dobry Dom” ogłasza przetarg nieograniczony na “Dostawa urządzeń kuchennych” dla potrzeb Zakładu Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie. Szczegóły w zakładce “Przetargi”.

Zapraszamy do składania ofert.


 

Opublikowano w Przetargi | Komentowanie zostało zablokowane

Gala Finałowa XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces” w Rezydencji Prezydenta RP Belweder w Warszawie

Miło nam poinformować, iż
Stowarzyszenie „Dobry Dom”
otrzymało nagrodę w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Sposób na Sukces”
w kategorii „Inicjatyw Społecznych”
za utworzenie i prowadzenie lokalu gastronomicznego „Poczekalnia” w Leżajsku
wraz z dodatkową kuchnią w Nowej Sarzynie

20 września 2019 r. w Rezydencji Prezydenta RP Belweder w Warszawie miała miejsce uroczystość XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.

Ideą konkursu „Sposób na Sukces” jest szeroko rozumiana promocja przedsięwzięć wpływających na rozwój przedsiębiorczości i aktywności społecznej na terenach wiejskich, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy, m.in. dla osób z niepełnosprawnością.

Kapituła na podstawie odbytych w czerwcu br. wizytacji terenowych, u nominatów w tegorocznej edycji wyłoniła podmioty działające w obszarze produkcji, handlu i usług w 3 kategoriach:

  • Indywidualnej
  • Inicjatyw Społecznych
  • Rodzinnej

Zwycięscy i wyróżnieni w konkursie poprzez realizację swoich projektów dają znakomity przykład efektywnego wykorzystania zewnętrznych źródeł finansowania, w tym przede wszystkim środków finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pragniemy serdecznie podziękować kapitule konkursu za przyznane wyróżnienie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i funkcjonowania lokalu „Poczekalnia” jak również kuchni w Nowej Sarzynie, w której przygotowujemy smaczne potrawy.

Szczególne podziękowania składamy załodze Zakładu Aktywności Zawodowej za codzienny trud wkładany w rozwój systemu aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz wszystkim naszym klientom, którzy poprzez korzystanie z naszych usług wspierają naszą działalność.


        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

Dezaktywacja Facebookowego profilu Stowarzyszenia „Dobry Dom”

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 30 września 2019 roku Facebookowy profil Stowarzyszenia „Dobry Dom” zostanie dezaktywowany!

Zabieg ma na celu zaprzestana dublowania tych samych informacji na Profilu i na Fanpage’u.

Nie oznacza to jednak, że nie będziesz na bieżąco informowany o naszej działalności.

Od 1 października wszelkie wydarzenia będą zamieszczone wyłącznie na Fanpage’u: facebook.com/stowarzyszenie.dobry.dom/ , do którego polubienia już teraz serdecznie zapraszamy.


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane

IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa

W dniach 22-25 sierpnia 2019r. na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu odbył się IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli plecionkarze z 75 krajów świata.

W tegorocznym wydarzeniu wzięły udział m.in. osoby z niepełnosprawnościami z Zakładu Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie wraz z kadrą wspierającą, która na co dzień zajmuje się doskonaleniem umiejętności rzemiosła wikliniarskiego wśród pracowników zakładu.

Długą listę zaproszonych państw zamykało Wybrzeże Kości Słoniowej.

Miasto Nowy Tomyśl położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Szarką. Na całym świecie słynie z ośrodka wzornictwa przemysłowego i artystycznego wyrobów z wikliny. Tradycje uprawy i przetwarzania „pręci” sięgają jeszcze czasów przedrozbiorowych.

Organizatorem przedsięwzięcia było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Nowy Tomyśl, w partnerstwie z Powiatem Nowotomyskim oraz Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Po raz pierwszy w historii, Festiwal został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto „V Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Plecionkarski o Nagrodę GRAND PRIX Festiwalu”, który został przeprowadzony w czterech tradycyjnych kategoriach: kosz, galanteria, mebel i forma artystyczna – 95 dzieł tego rodzaju powstało na miejscu. Tymczasem uczestnicy, którzy nie mogli osobiście wziąć w nim udziału, rywalizowali w ramach konkursu prac nadesłanych. W tegorocznej edycji zgromadzono ich aż 117. Po raz pierwszy odbył się on w dwóch kategoriach, ocenianych i nagradzanych oddzielnie: forma artystyczna i forma użytkowa.

Imprezie towarzyszyły także następujące wydarzenia:

  • Zwiedzanie Wystaw i Ekspozycji – „Kiermasz Wyrobów Plecionkarskich”.
  • Wiklinowe Przedszkole
  • Wiklina w Terapii Zajęciowej
  • Gra Terenowa „Śladami Wikliny i Plecionkarstwa”

Ideą IV Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa” w Nowym Tomyślu było pielęgnowanie tradycji plecionkarskich, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności, a także inspirowanie i zachęcanie innych do sięgania po wyroby plecionkarskie podczas aranżacji wnętrz, ogrodów i przestrzeni publicznej.

Rodzinna atmosfera jaka panowała w trakcie trwania Festiwalu, sprzyjała integracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

Obecność na Festiwalu plecionkarzy z ZAZ Nowa Sarzyna oddział Stowarzyszenia „Dobry Dom”, dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, za co serdecznie dziękujemy.


 

Opublikowano w Aktualności | Komentowanie zostało zablokowane