Nasze pracownie

Przyjemne z pożytecznym

W Zakładzie Aktywności Zawodowej  w Nowej Sarzynie (ZAZ) znajdują zatrudnienie osoby z terenu powiatu leżajskiego ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Poprzez podjęcie pracy w trzech pracowniach: stolarskiej, wikliniarskiej oraz rzemiosł różnych osoby niepełnosprawne mają możliwość realizacji zawodowej, nie czują się wykluczeni z życia publicznego odnajdując w sobie na nowo poczucie własnej wartości i przydatności. Praca w ZAZ ma charakter rehabilitacji zawodowej, jej celem jest przygotowanie osób niepełnosprawnych do aktywności na otwartym rynku pracy.

Pracownia stolarska

Wykonujemy szeroki asortyment wyrobów z drewna i płyty meblowej. Specjalizujemy się głównie w drewnie sosnowym, ale inne gatunki drewna nie są nam obce. Dobrze wyposażona pracownia daje  większe możliwości produkcyjne.  Naszym atutem jest zaangażowanie pracowników, osób z niepełnosprawnościami, którzy z wieloletnim doświadczeniem i pod nadzorem stolarzy-instruktorów są gwarancją dobrze i solidnie wykonanego zamówienia. Posiadamy własną suszarnię, trak, wielopiłę, czterostronną obrabiarkę, szlifierkę szerokotaśmową, piły formatowe, grubościówki, ostrzałkę CNC do pił, itp.

Oferujemy:

 • usługi stolarskie
 • wykonywanie mebli na zamówienie z drewna i płyty meblowej
 • wykonywanie prostych jak i złożonych elementów i wyrobów z drewna
 • ostrzenia pił tarczowych i taśmowych, ostrzenie noży stolarskich
 • przecieranie kłód z drewna iglastego i liściastego do 1m. średnicy cięcia i długości do 12 m.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami.  Możesz stworzyć punktu odbioru pił i noży w swojej placówce.

 

Pracownia wikliniarska

Pracownia wikliniarska działa od początku istnienia zakładu czyli od roku 2005. Utworzenie tej pracowni wiąże się z lokalną tradycją wyplotu wikliny, których niekwestionowaną stolicą jest Rudnik nad Sanem.

Wszystkie wyroby są wyjątkowe, wykonywane z wielką starannością. Nasi pracownicy specjalizują się w wyplocie płotów wiklinowych różnego rodzaju i wielkości w zależności od wykorzystanej wikliny i sposobu ich wyplotu.

Wykonujemy:

 • wyroby wykonane w całości z wikliny: kosze, koszyczki, drobne elementy dekoracyjne
 • płoty i płotki wiklinowe na kijach leszczynowych i z ramą drewnianą
 • palisady/rabatówki ogrodowe
 • stożki/osłony na kwiaty
 • wyroby łączone z innymi materiałami, powstałymi w innych pracowniach

Do produkcji wymienionych wyrobów stosowana jest wiklina zielona, parzona, biała i korowana.

Konfekcjonowanie

Kompleksowo zajmujemy się usługą konfekcjonowania dostarczonych do nas produktów, w szczególności tych których proces konfekcjonowania musi przebiegać w sposób ręczny.

W zakres ten wchodzi:

 • etykietowanie
 • kompletowanie zestawów (montażowych, promocyjnych, itp.)
 • sortowanie
 • pakowanie
 • przepakowywanie z opakowań zbiorczych do opakowań detalicznych
 • przelewanie, przesypywanie produktów do pojemników, butelek
 • składanie produktów, półproduktów z dostarczonych elementów
 • oferujemy również kontrolę jakości i znakowanie

Zapraszamy do współpracy. Nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie i umiejętności zapewniające profesjonalne wykonanie zlecenia.

Możemy złożyć lub zapakować każdy rodzaj produktu, w tym gwoździe, śruby czy też zestawy upominkowe. Od tworzenia próbek promocyjnych lub wystawienniczych po zamówienia wielopaletowe na dużą skalę. Dodatkowo możemy wykonać do zlecenia palety, skrzynki i inne opakowania z drewna. Nasi sumienni podopieczni poradzą sobie w 100%, niezależnie od tego, jak skomplikowane jest zadanie.

Gastronomia

W ostatnim czasie bardzo mocno rozwinęła się pracownia gastronomiczna. Najbardziej rozpoznawalnym i identyfikowanym z Zakładem produktem są pierogi ruskie, z kapustą, ze szpinakiem czy z mięsem. Coraz częściej właśnie ten produkt znajduje uznanie turystów i gości na stołach lokalnych mieszkańców. Przy produkcji tych wyrobów pracują osoby z niepełnosprawnościami z powiatu leżańskiego i ościennych powiatów.

Lokale gastronomiczne – miejsca z klimatem

W ramach ZAZ prowadzony jest również bar „Poczekalnia” oraz  „Bar dworcowy” na leżajskim dworcu PKP. W klimatycznym, zmodernizowanym dworcu PKP jest możliwość spróbowania wyrobów wytwarzanych kuchni w Nowej Sarzynie. I to nie tylko pierogów, również makaronów, pizzy, sałatek czy koktajli. W ofercie kawiarni znajduje się m.in. wyśmienita włoska kawa, herbaty sezonowe oraz domowej roboty wypieki. W barze można zamówić pyszne zapiekanki, kebab, frytki z posypką.

 

Kontakt
Pizzernia i Bar „Poczekalnia”
ul. Plac Dworcowy 1
tel. 533 320 474
www. Poczekalnia-lezajsk.pl
Facebook: poczekalnialezajsk

czynne:
poniedziałek – piątek: 10.00-21.00
sobota – niedziela: 12.00-21.00

Ciastko poproszę

Na terenie Nowej Sarzyny ZAZ prowadzi również cukiernię pod nazwą „Słodkie cuda”. Cukiernia jest częścią Zakładu Aktywności Zawodowej. To kolejny sposób na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

W ofercie posiadamy pysze paluchy drożdżowe z kminkiem i solą, suszonymi pomidorami i ziarnami. Smakują wszystkim i są rozchwytywane przez klientów. Drugim hitem są monoporcje i minideserki, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Niektóre ciasta przygotowywane są na podstawie zeszytów babć. Jak się okazuje, najlepsze są stare i sprawdzone przepisy (np. orzechowiec czy królewiec). W ciastkarni można też zamówić słodki stół na rożnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

 

Kontakt
Zakład Aktywności Zawodowej Nowa Sarzyna
ul. Łukasiewicza 3A
37-310 Nowa Sarzyna
tel. 17 240 10 41
e-mail: biuro@zaznowasarzyna.pl

Dyrektor zakładu: Tomasz Sieńko
e-mail: tomaszsienko@zazowasarzyna.pl

Zobacz film
Nasze Przedsiębiorstwo Społeczne- ZAZ Nowa Sarzyna – YouTube