Hej kolęda, kolęda

Jesteśmy w okresie kolędowym. Dnia 26 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku miało miejsce ważne wydarzenie: Święto osób z niepełnosprawnością.
Już po raz siódmy zebrały się placówki i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie leżajskim na „VII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością” pod honorowym patronatem Starosty leżajskiego Pana Marka Śliża.

DSC_7031   IMGP3683   DSC_7014

Retrospektywa, była wyśmienitą okazją do zaprezentowania przez osoby niepełnosprawne umiejętności scenicznych przypominając kolędy i pastorałki śpiewane od wielu już wieków w naszych domach. Każdy z prezentujących się na scenie ośrodków cechowały barwne stroje podkreślające charakter imprezy.
W programie Przeglądu znalazło się także miejsce na wspólny opłatek, wieczerze wigilijną oraz zabawę karnawałową, która była wyśmienitą okazją do wspólnego spotkania w gronie przyjaciół i życzliwych ludzi. Ciepła rodzinna atmosfera przyczyniała się do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

DSC_7073   DSC_7058   DSC_7065

Wśród balonów, baniek mydlanych znaleźli się także wolontariusze malujący twarze uczestników Przeglądu co podkreślało wesoły klimat Spotkania. Wisienką na torcie był występ grupy tanecznej break dance działającej przy MCK w Leżajsku, która dała fantastyczny pokaz swojego tańca.

DSC_7191   DSC_7229   DSC_7149

W imieniu stowarzyszenie „Dobry Dom”, organizatora przeglądu serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim wolontariuszom oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia wydarzenia.Partnerami w realizacji Przeglądu byli:
– Starostwo Powiatowe w Leżajsku
– Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku
oraz
– Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Żurawia w Brzózie Królewskiej
– Dom Pomocy Społecznej w Piskorowicach- Mołyniach
– Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Laszczynach przy Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym
– Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Nowej Sarzynie przy Stowarzyszeniu „Integracja bez granic”
– Polski Związek Niewidomych Koło w Leżajsku
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku
– Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Leżajsku
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach z filią w Zmysłówce
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Sarzynie
– Warsztat Terapii Zajęciowej w Leżajsku
– Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie

Z wyrazami wdzięczności
Stowarzyszenie „Dobry Dom”


Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone