Jubileuszowy „X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością”

Najpiękniejsze polskie kolędy co roku rozbrzmiewają w naszych domach przy wigilijnym, świątecznym stole. Tradycja, z której wywodzą się kolędy i pastorałki śpiewane w Boże Narodzenie nadal jest żywa. Możliwość wspólnego kolędowania z pewnością wydłuża przepiękny czas świąteczny, a co najważniejsze pozwala podtrzymywać tak piękną tradycję.
Tradycję kolędowania podtrzymują również osoby z niepełnosprawnością.
W dniu wczorajszym w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku miał miejsce jubileuszowy „X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością” pod honorowym patronatem Starosty leżajskiego Pana Marka Śliża.
Wzięli w nim udział kolędnicy z 14 ośrodków, placówek i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością w Powiecie leżajskim.
Na scenie wybrzmiewały kolędy i pastorałki od wieków śpiewane w naszych domach, jak również nowe współczesne utwory.
Jak przystało na prawdziwych kolędników pojawiły się też piękne i barwne stroje. Występ każdej grupy kolędników nagrodzony był gromkimi brawami, szczodrakami jak również okolicznościową statuetką.
Po uczcie dla duszy przyszła pora na ucztę dla ciała. Najpierw łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia noworoczne po czym usiedliśmy przy wspólnym stole na którym pojawiły się pyszne wigilijne potrawy.
Kolejnym punktem programu Przeglądu była zabawa karnawałowa. Wszyscy tak dobrze się bawiliśmy, że jak przyszła pora powrotu do domów to nie jeden kolędnik smutny schodził z pakietu, że to już koniec.
Kolejny przegląd już za rok. Już dzisiaj na niego wszystkich zapraszamy.
Do zobaczenia.

                                                                        


 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone