Konferencja: Niepełnosprawność budująca

W dniu dzisiejszym (tj. 13 marzec 2019r.) mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji pt.: Niepełnosprawność budująca. Osiągnięcia osób z niepełnosprawnością inspiracją do podejmowania wyzwań.
Organizatorem konferencji była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Leżajsku.

Celem konferencji było ukazanie biografii osób z niepełnosprawnością, które mimo ograniczeń z determinacją dążą do realizacji własnych marzeń oraz przekazanie przesłania dla młodzieży, że trzeba z odwagą walczyć o swoje szczęście.
Młodym ludziom nieco zagubionym we współczesnej rzeczywistości, którzy otrzymali od losu tak wiele, należy uświadamiać, że to można stracić. Piękne przykłady ludzi okaleczonych przez los, którzy się nie poddali w drodze do realizacji własnych marzeń pokazują, że największe bariery i ograniczenia tkwią w nas samych.
Pobocznym celem konferencji było również inne spojrzenie na osoby niepełnosprawne. Większość społeczeństwa traktuje je ze współczuciem i politowaniem, a są to osoby godne wielkiego szacunku, pokonujące na co dzień szereg trudności, o których ludzie zdrowi nawet nie myślą.

Odbiorcy konferencji byli:
– Nauczyciele bibliotekarze
– Pedagodzy i psycholodzy szkolni
– Przedstawiciele ośrodków szkolno – wychowawczych
– Przedstawiciele instytucji zajmujący się osobami niepełnosprawnymi
– Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
– Przedstawiciele organów prowadzących


 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone