Kronika z życia Stowarzyszenia „Dobry Dom”

30 marzec 2014 r. – Uczestnictwo Osób Niepełnosprawnych w charytatywnym Meczu Hokeja na Lodzie pn. „Gwiazdy na Lodzie” w Sanoku

 

Dnia 30 marca (niedziela) 2014 r. w hali sportowej w Sanoku odbył się mecz hokeja na lodzie pomiędzy reprezentacją Artystów Polskich  a drużyną Niedźwiedzi i VIP-ów. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja „Czas Nadziei”. Rozgrywki zakończyły się remisem 7:7. Celem spotkania, oprócz rywalizacji sportowej, była integracja osób niepełnosprawnych oraz wspólna zabawa.

Jednocześnie dochód z imprezy został przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji „Czas Nadziei”.

 

17 maj 2014 r. – Uczestnictwo Osób Niepełnosprawnych w Koncercie Ku Czci 94. Rocznicy Urodzin Jana Pawła II pt. „Święty Jan Paweł II Drogą Do Boga” w Kościele Farnym pw. Trójcy Świętej w Leżajsku

Dnia 17 maja 2014 r. w Kościele Farnym pw. Trójcy Świętej w Leżajsku odbył się koncert ku czci 94. rocznicy urodzin Jana Pawła II pt. „Święty Jan Paweł II Drogą Do Boga”.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Kościół Farny pw. Trójcy Świętej w Leżajsku oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku. Rocznicę urodzin Papieża Polaka uświetnił występ Kameralnego Zespołu wokalno-instrumentalnego VIOLINNUSS z Jelnej oraz Chóru męskiego z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce

Celem spotkania była integracja społeczna oraz promocja aktywnego uczestnictwa  osób niepełnosprawnością w życiu kulturalnym.

28-29 czerwiec 2014r.  –Uczestnictwo Osób Niepełnosprawnych w 22. Międzynarodowych Zawodach Modeli Latających na Uwięzi” Stadionie Modelarskim im. E. Kujana w Wierzawicach

W dniach 28-29 czerwca 2014 r. na stadionie modelarskim Klubu Modelarskiego im. E. Kujana w Wierzawicach odbyły się 22. Międzynarodowe Zawody Modeli Latających na Uwięzi zaliczane do Pucharu Świata – Memoriał Eugeniusza Kujana F2A, F2B, F2C, F2D.

Organizatorem wydarzenia był Klub Modelarski w Wierzawicach.

Celem spotkania była integracja społeczna Osób z niepełnosprawnością oraz wspólna zabawa.

6 lipiec 2014r. – Uczestnictwo z Osobami Niepełnosprawnymi w Wycieczce do Krasiczyna i Bolestraszyc

Dnia 6 lipca 2014 r. odbyła się wycieczka o charakterze turystyczno-krajoznawczym dla niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie do Bolestraszyc i Krasiczyna. Istotnym elementem tego wydarzenia było zwiedzanie ogrodów botanicznych oraz zespołu zamkowo-parkowego w Krasiczynie. Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury  w Europie.

Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku. Z dziedzińca zamkowego podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie. Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach należy do cennych zabytków przyrody i kultury Polski.

W Arboretum w Bolestraszycach zgromadzono kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach.

Głównym celem wyjazdu była integracja społeczna osób z niepełnosprawnością oraz wspólna zabawa.

29 lipiec 2014r. – Uczestnictwo Osób Niepełnosprawnych w Spływie Kajakiem Rzeką Wieprz

Dnia 29 lipca 2014r. miała miejsce wycieczka turystyczno-krajoznawcza do Zwierzyńca. Podczas wyprawy wycieczkowicze uczestniczyli w spływie kajakowym po rzece Wieprz. W czasie rejsu wszyscy podziwiali niepowtarzalne widoki malowniczego zakątka Polski jakim jest Roztocze. Mieści się tam wiele punktów rekreacyjnych, gdzie można dobrze wypocząć lub sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Po kilku godzinach pełnych przygód i emocji spędzonych na wodzie spływ kajakowy zakończył się wspólnym biesiadowaniem i grillowaniem kiełbasek.

Celem wyjazdu była integracja społeczna osób z niepełnosprawnością oraz promocja form aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury.

15 -17 sierpień 2014r. – Uczestnictwo Osób Niepełnosprawnych w Projekcie pn. „My też jesteśmy kulturalni” w Lalikach

Projekt „My też jesteśmy kulturalni” realizowany jest przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnych w Stróżach, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem projektu jest zwiększenie aktywności  osób niepełnosprawnych  w życiu kulturalnym oraz ocena  obiektów kultury (teatr, muzea, kino, wystawy, filharmonia, wydarzenia sportowe, koncerty itp.) pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Jednocześnie zwrócenie uwagi organizatorom wydarzeń kulturalnych na  potrzeby niepełnosprawnych klientów. Podczas 3-dniowego wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego odbyły się warsztaty dziennikarskie, zajęcia z autoprezentacji oraz zwiedzanie obiektów kultury.

 

5 październik 2014r. – Uczestnictwo Osób Niepełnosprawnych W XII Edycji Festiwalu „Spotkanie Trzech Kultur” w Leżajsku

Dnia 5 października 2014 r. na Placu Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku odbył się festiwal „Spotkanie Trzech Kultur”. W uroczystości udział wzięli niepełnosprawni pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej z Nowej Sarzyny.

Festiwalowi towarzyszył kiermasz, podczas którego nasi pracownicy  zaprezentowali różne techniki oraz surowce plecionkarskie, stolarskie i rękodzieła artystycznego. Organizatorami przedsięwzięcia byli Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku oraz Miasto Leżajsk. Patronat Honorowy  nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz.

Głównym celem imprezy była integracja społeczna  osób niepełnosprawnych oraz promocja twórczości artystycznej, zwłaszcza zachowanie i popularyzowanie muzyki charakterystycznej dla kultury polskiej, ukraińskiej oraz żydowskiej. Jednocześnie degustowano tradycyjne potrawy trzech nacji, które mieszkały przed laty w Leżajsku.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone