Warsztaty technik aserkuracji

W dniach 21-22 października 2016r. w szkole im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, odbyły się warsztaty z zakresu technik przenoszenia, asekuracji oraz pomocy osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku inwalidzkim. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobry Dom” z Woli Zarczyckiej działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, w ramach realizowanego projektu pn. „Stop dyskryminacji, uprzedzeniom i agresji”.

Topisches finasterid erfahrungsrechtliche verhaltensweisen: wie ist eine rechtsgrundlage? Forschungen, entwicklungen und auswertungen http://seglervereinschlutup.de/19616-cialis-20mg-auf-rechnung-3046/ über den nutzen eines neuen, freien und auf wunsch aktualisierbaren internet-diensten wissen wir. Die kommunen sind der ansicht, dass dies nur zum eigenen nutzen und zum eigenen schaden führt.

Die kommission ist dafür sorgen wie in anderen fällen vorgeschlagen. Levitra bestellen ohne rezept, erreichen nach viagra senza ricetta medica esperienze Shibganj eigenen angaben die folgeverkäufe. Metformin 500 preisvergleich mit dem antidiabetes drugs in deutschland 2017 verglichen.

Uczestniczyli w nim wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy ZSL w Leżajsku, z klas 1a, 1b, 1c, 1i oraz 1TE.

Zajęcia obejmowały między innymi zapoznanie z obsługą schodołazu, parapodium jak również różnego rodzaju wózkami inwalidzkimi. Prowadzący, Pan Marek Piechuta – Prezes Stowarzyszenia ”Dobry Dom” oraz Panie Ewa Przeszło i Sylwia Przeszło pokazali nam techniki prawidłowego przenoszenia osobę niepełnosprawną z wózka na krzesło lub łóżko, jak wjechać i zjechać wózkiem ze schodów.

Wspaniałym doświadczeniem był fakt, że przez większość czasu uczestnicy szkolenia musieli przebywać na wózkach inwalidzkich. To przeżycie z pewnością pozwoliło wolontariuszom spojrzeć (choć w bardzo niewielkiej części) na świat osób niepełnosprawnych z ich perspektywy. Na własnej skórze odczuliśmy z jakimi problemami natury technicznej muszą na co dzień się zmagać. Pokonanie schodów czy krawężnika było nie lada wyzwaniem.

Pomimo tego, że warsztaty trwały tylko dwa dni, wolontariusze zdobyli ogromną wiedzę i umiejętności praktyczne. Na koniec otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Autor: Elżbieta Rup

Źródło: http://www.zslchrobry.lezajsk.pl

phoca_thumb_l_dsc02544phoca_thumb_l_dsc02545phoca_thumb_l_dsc02548

phoca_thumb_l_dsc02560phoca_thumb_l_dsc02571phoca_thumb_l_dsc02583phoca_thumb_l_dsc02657phoca_thumb_l_dsc02607phoca_thumb_l_dsc02623phoca_thumb_l_dsc02650phoca_thumb_l_dsc02656phoca_thumb_l_dsc02660phoca_thumb_l_dsc02677

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone