Warsztaty technik aserkuracji

W dniach 21-22 października 2016r. w szkole im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, odbyły się warsztaty z zakresu technik przenoszenia, asekuracji oraz pomocy osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku inwalidzkim. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobry Dom” z Woli Zarczyckiej działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, w ramach realizowanego projektu pn. „Stop dyskryminacji, uprzedzeniom i agresji”.

Uczestniczyli w nim wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy ZSL w Leżajsku, z klas 1a, 1b, 1c, 1i oraz 1TE.

Zajęcia obejmowały między innymi zapoznanie z obsługą schodołazu, parapodium jak również różnego rodzaju wózkami inwalidzkimi. Prowadzący, Pan Marek Piechuta – Prezes Stowarzyszenia ”Dobry Dom” oraz Panie Ewa Przeszło i Sylwia Przeszło pokazali nam techniki prawidłowego przenoszenia osobę niepełnosprawną z wózka na krzesło lub łóżko, jak wjechać i zjechać wózkiem ze schodów.

Wspaniałym doświadczeniem był fakt, że przez większość czasu uczestnicy szkolenia musieli przebywać na wózkach inwalidzkich. To przeżycie z pewnością pozwoliło wolontariuszom spojrzeć (choć w bardzo niewielkiej części) na świat osób niepełnosprawnych z ich perspektywy. Na własnej skórze odczuliśmy z jakimi problemami natury technicznej muszą na co dzień się zmagać. Pokonanie schodów czy krawężnika było nie lada wyzwaniem.

Pomimo tego, że warsztaty trwały tylko dwa dni, wolontariusze zdobyli ogromną wiedzę i umiejętności praktyczne. Na koniec otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Autor: Elżbieta Rup

Źródło: http://www.zslchrobry.lezajsk.pl

phoca_thumb_l_dsc02544phoca_thumb_l_dsc02545phoca_thumb_l_dsc02548

phoca_thumb_l_dsc02560phoca_thumb_l_dsc02571phoca_thumb_l_dsc02583phoca_thumb_l_dsc02657phoca_thumb_l_dsc02607phoca_thumb_l_dsc02623phoca_thumb_l_dsc02650phoca_thumb_l_dsc02656phoca_thumb_l_dsc02660phoca_thumb_l_dsc02677

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone