Ważne rocznice wramach XII Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej ON

Tegoroczny, XII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych był wkomponowany i uatrakcyjnił jakże ważne i doniosłe dla naszego społeczeństwa uroczystości.
10 września w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie miały miejsce wydarzenia związane z jubileuszami: 15-lecia działalności Stowarzyszenia ,,Dobry Dom” oraz 10-lecia Zakładu Aktywności Zawodowej.
Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Nowej Sarzynie, w której uczestniczyli podopieczni placówek, ośrodków, organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością w powiecie leżajskim oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. Podczas homilii kapłan wielokrotnie podkreślał role krzyża w życiu człowieka, zwłaszcza osoby niepełnosprawnej. Po zakończeniu mszy św. zaproszeni goście udali się do Ośrodka Kultury, gdzie odbywały się pozostałe części jubileuszy.

Po przywitaniu przybyłych gości miała miejsce prezentacja multimedialna, która pokazywała jak wiele przedsięwzięć zrealizowało w przeciągu ostatnich 15 lat swojej działalności i obecnie realizuje Stowarzyszenie „Dobry Dom” na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Kiedy nadszedł czas na gratulacje i podziękowania, goście składający życzenia szczególnie podkreślali ogrom pracy, jaki włożono w funkcjonowanie i rozwój Stowarzyszenia i Zakładu Aktywności Zawodowej.

Następnym punktem uroczystości były występy sceniczne uczestników tegorocznego Przeglądu. Na scenie w Nowosarzyńskim Ośrodku Kultury było kolorowo i wesoło, teatralnie i wokalnie, a każdy występ artystów publiczność nagradzała gromkimi brawami. Wisienką na torcie był mini recital laureatów festiwalu „Zaczarowana piosenka” im. Marka Grechuty organizowanego przez p. Annę Dymną.
Gdy występy artystyczne dobiegły końca, na wszystkich imprezowiczów czekało jeszcze wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Pyszne, pieczone przekąski z grilla dodawały sił do zabawy przy akompaniamencie zespołu STALLARIS.
Dla tych, którzy lubią mocne wrażenia i powiew wiatru we włosach czekały „srebrzyste rumaki” z Klubu motocyklowego ,,Wehikuł”, który prezentował swoje motocykle oferując dla chętnych przejażdżkę ulicami Nowej Sarzyny.

W imieniu własnym oraz Zarządu Stowarzyszenia ,,Dobry Dom” dziękuję uczestnikom, wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy bodaj w najmniejszym stopniu przyczynili się do uświetnienia tegorocznej retrospektywy.

Zarząd Stowarzyszenia ,,Dobry Dom”
Marek Piechuta

XII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych DSC_5862 DSC_5870 DSC_5882 DSC_5926 DSC_5936 DSC_5956 DSC_5981 DSC_6027 DSC_6030 DSC_6034 DSC_6047 DSC_6052 DSC_6105 DSC_6121 DSC_6129 DSC_6173 DSC_6176 DSC_6189 DSC_6190

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności i otagowano jako , , . Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone