Centrum rehabilitacji w Stowarzyszeniu „Dobry Dom”

Pomimo trudnej sytuacji wywołanej pandemią Covid-19, nie poddajemy się i idziemy do przodu.

Dzięki pozyskanym środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie udało nam się rozpocząć prace przy „Centrum rehabilitacji”.

Centrum będzie miejscem rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami, w którym wykonywane będą zabiegi z fizjoterapii, kinezyterapii, terapii manualnej, masażu, wodolecznictwa, muzykoterapii i relaksacji.

Rozpoczęte prace remontowo – adaptacyjne to pierwszy etap w tym przedsięwzięciu. W ramach kolejnych etapów planowane jest sukcesywne doposażanie w nowoczesny sprzęt, zastosowanie nowoczesnych metod rehabilitacyjnych, w tym rehabilitacji pocowidowej oraz stworzenie ogrodu sensorycznego.

Prosimy trzymać za nas kciuki, aby nie brakło nam sił i wytrwałości w dążeniu do osiągniecia postawionego sobie celu.

Jak wspomniałem na wstępie przedsięwzięcie realizowane jest ze środków PFRON przy ogromnym zaangażowaniu ROPS w Rzeszowie, jednakże bez wsparcia Fundacji ORLEN, Fundacji LOTTO i Fundacji PGE podjęte działanie byłoby niemożliwe. Dzięki zaangażowaniu niniejszych Fundacji mogliśmy zabezpieczyć wymagany wkład własny.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że dzięki wsparciu i zrozumieniu potrzeb ludzi doświadczonych niepełnosprawnościami możemy iść do przodu, rozwijać się, zmieniać najbliższe otoczenie i nas samych. Staramy się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliśmy, gdyż już samo pomaganie zmienia świat na lepsze.


  


 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone