Integracyjny Spływ Flisacki Osób z Niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie „Dobry Dom” dnia 17 sierpnia 2019r. zorganizowało „Integracyjny Spływ Flisacki dla osób z Niepełnosprawnością po Rzece San”. W wydarzeniu udział wzięli między innymi pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej z Nowej Sarzyny ich rodziny oraz osoby wspierające działalność Stowarzyszenia.

Urokliwe miasteczko Ulanów położone u ujścia Tanwi i Sanu od wieków jest niekwestionowaną stolicą polskiego flisactwa. Właśnie stąd drewno i zboża ruszało drogą wodną aż do Gdańska. Z czasem Ulanów tak rozwinął tę branżę, że nazywano go „Małym Gdańskiem”.

Obecnie tradycje flisackie pielęgnowane są przez członków Bractwa Miłośników Ziemi Ulanowskiej pod wezwaniem Św. Barbary.

Podczas spływu podopieczni naszego Stowarzyszenia mieli okazję popłynąć drewnianymi łodziami typu „bat” i „galar”. W trakcie rejsu w towarzystwie doświadczonego retmana można było zapoznać się z historią polskiego flisactwa oraz podziwiać malownicze krajobrazy w Dolinie Dolnego Sanu. Po kilku godzinach pełnych emocji spędzonych na wodzie spływ tratwą zakończył się wspólnym biesiadowaniem i degustacją bigosu przygotowanego przez flisaków.


 

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności. Dodaj link do ulubionych. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone